Верховний суд дозволив визначати зарплату українцям в іноземній валютіУ трудовому договорі сторони можуть визначити розмір зарплати в гривні із зазначенням еквівалента суми в іноземній валюті, що не суперечить Цивільному кодексу України. Об этом сообщает blogga.in.ua со ссылкой на СМИ.


Відповідне рішення ухвалила колегія суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду, передає Українська правда, з посиланням на Юрлігу.


У постанові від 26 червня роз’яснено, що закон передбачає обов’язковість здійснення платежів на території України в національній валюті, проте не містить заборони на використання в розрахунках розміру грошових зобов’язань іноземної валюти або інших розрахункових величин.


У справі, що розглядається, трудовий договір в першій редакції (яку компанія визнає), передбачає застосування обмінного курсу євро на день платежу при визначенні розміру заробітної плати, яка належить до виплати в гривні, в зв’язку з чим заробітна плата заступника директора товариства повинна була відповідати за розміром еквіваленту 7,872 тис євро в гривні на дату виплати.


ВС вважає безпідставними доводи касаційної скарги про те, що виконання положень додаткової угоди спонукає компанію порушувати Податковий кодекс і зобов’язує платити штрафні санкції, оскільки алгоритм нарахування зарплати заступнику директора після укладення додаткової угоди не змінився — протягом всього періоду трудових відносин між сторонами при визначенні розміру зарплати, що виплачується в гривні, підлягав застосуванню обмінний курс євро на день платежу.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/verkhovnii-sud-dozvoliv-viznachati-zarplatu-ukra-ntsyam-v-nozemn-i-valyut”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя